Խորհրդարանի հյուրն էին ՀՀ Գեղարքունիքի մարզի Վարդենիս քաղաքի աշակերտներն ու ուսուցիչները
«Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում մայիսի 29-ին խորհրդարան են այցելել ՀՀ Գեղարքունիքի մարզի Վարդենիս քաղաքի թիվ 2,3,4 հիմնական  եւ Համազասպ Համբարձումյանի անվան ավագ դպրոցների աշակերտները եւ ուսուցիչները:
Հյուրերը շրջել են խորհրդարանի շենքում, հետեւել Ազգային ժողովի հերթական նիստի աշխատանքին, այցելել  թանգարան:
Նրանց հետ բաց դաս է անցկացրել ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Թագուհի Թովմասյանը: Հանդիպումն ընթացել է հարցուպատասխանի ձեւաչափով: Աշակերտներին մասնավորապես հետաքրքրել են կրթության ոլորտին, ուսուցիչների աշխատավարձերին, երկրի տնտեսությանը, արտաքին քաղաքականությանը վերաբերող հարցերը:
Որպես Գեղարքունիքի մարզից ընտրված պատգամավոր՝ Թագուհի Թովմասյանը տեղեկացրել է, որ տարածաշրջանին վերաբերող բարձրացրած խնդիրների մի մասն արդեն ուսումնասիրվել են եւ դրանց լուծումներ են տրվում:
Աշակերտները ցանկություն են հայտնել իրենց մարզում ունենալ Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների կենտրոն: Պատգամավորն ուրախությամբ հայտնել է, որ մոտ ապագայում Վարդենիս քաղաքում կբացվի նմանատիպ կենտրոն: Թագուհի Թովմասյանը տեղեկացրել է նաեւ, որ նախագծային փուլում են Համազասպ Համբարձումյանի անվան ավագ դպրոցի վերանորոգման, ինչպես նաեւ քաղաքի բոլոր դպրոցների ջեռուցման հարցերը:

Учащиеся и учителя города Вардениса – в парламенте
29 мая в рамках программы “Открытые двери” парламент   посетили учащиеся и учителя основных школ N 2,3,4 и старшей школы имени В.Амбарцумяна города Вардениса Гехаркуникской области.
Гости ознакомились со зданием, проследили за работой очередного заседания НС, посетили музей парламента.
Открытый урок с ними провела депутат НС Т.Товмасян. Встреча прошла в формате вопросов-ответов. Учащиеся, в частности, интересовались вопросами образовательной сферы, зарплатами учителей, экономикой и внешней политикой страны.
Как избранный от Гехаркуникской области депутат, Т.Товмасян сообщила, что часть касающихся региона вопросов уже изучена и им даются решения.
Школьники выразили пожелание иметь в своей области Центр информационных технологий. Депутат сообщила, что в ближайшем будущем в городе Варденисе откроется подобный центр. Т.Товмасян также проинформировала, что планируются ремонт школы им. В.Амбарцумяна, обеспечение отопления всех школ города.