Խորհրդարանի հյուրն էին ՀՀ Գեղարքունիքի մարզի Վարդենիս քաղաքի աշակերտներն ու ուսուցիչները
«Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում մայիսի 29-ին խորհրդարան են այցելել ՀՀ Գեղարքունիքի մարզի Վարդենիս քաղաքի թիվ 2,3,4 հիմնական  եւ Համազասպ Համբարձումյանի անվան ավագ դպրոցների աշակերտները եւ ուսուցիչները:
Հյուրերը շրջել են խորհրդարանի շենքում, հետեւել Ազգային ժողովի հերթական նիստի աշխատանքին, այցելել  թանգարան:
Նրանց հետ բաց դաս է անցկացրել ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Թագուհի Թովմասյանը: Հանդիպումն ընթացել է հարցուպատասխանի ձեւաչափով: Աշակերտներին մասնավորապես հետաքրքրել են կրթության ոլորտին, ուսուցիչների աշխատավարձերին, երկրի տնտեսությանը, արտաքին քաղաքականությանը վերաբերող հարցերը:
Որպես Գեղարքունիքի մարզից ընտրված պատգամավոր՝ Թագուհի Թովմասյանը տեղեկացրել է, որ տարածաշրջանին վերաբերող բարձրացրած խնդիրների մի մասն արդեն ուսումնասիրվել են եւ դրանց լուծումներ են տրվում:
Աշակերտները ցանկություն են հայտնել իրենց մարզում ունենալ Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների կենտրոն: Պատգամավորն ուրախությամբ հայտնել է, որ մոտ ապագայում Վարդենիս քաղաքում կբացվի նմանատիպ կենտրոն: Թագուհի Թովմասյանը տեղեկացրել է նաեւ, որ նախագծային փուլում են Համազասպ Համբարձումյանի անվան ավագ դպրոցի վերանորոգման, ինչպես նաեւ քաղաքի բոլոր դպրոցների ջեռուցման հարցերը:

Pupils and Teachers of Town of Vardenis of RA Gegharkunik Marz
On May 29, within the framework of Open Doors programme the pupils and teachers of N 2, 3, 4 Basic Schools and Hamazasp Hambardzumyan Senior Schools of the town of Vardenis of Gegharkunik Marz visited the parliament.
The guests took a tour in the parliament building, observed the work of the regular sitting of the National Assembly and visited the Museum.
The RA NA deputy Taguhi Tovmasyan held an open lesson with them. The meeting went on in the Q & A session. The pupils were particularly in the items concerning the sphere of education, the teachers' salaries, the economy of the country and the foreign policy.
As an MP elected from Gegharkunik Marz Taguhi Tovmasyan has informed that the part of the raised problems regarding the region had already been studied and solutions are given to them.
The pupils expressed wish to have Information Technologies Centre in their marz. The deputy informed with joy that in the near future a similar Centre would open in the town of Vardenis. Taguhi Tovmasyan also informed that the issues of the repair of Hamazasp Hambardzumyan Senior School, as well as the heating of all schools of the city.